Image Image Image
Shape Shape Shape

ЗАПОЗНАЈ ЈА ХИБРИДНАТА НЕГА НА КОЖА

Shape

Се разбудив
изгледајќи вака!

Image

Хидрира како производ за нега на кожа,
покрива како шминка.

Waunt е ефективна нега на кожата со прекрасни ефекти на шминка: подлога, покривање, осветлување и матирање. За моментална и долготрајно совршена кожа.

Вегански

Image
Icon
Waunt производите
се
формулирани
со вегански одобрени
состојќи кои се
регистрирани
во
The Vegan Society™.
Shape Shape

Состојки од
природно
потекло

Сите Waunt производи се создадени со внимателно одбрани состојки
од природно потекло, вклучително и рециклирани.
Images Images
Image
КУПУАСУ ПУТЕР

Исклучително моќна хидратантна
состојка што и помага на кожата
да ја задржи хидратацијата.

Image
Масло од Oмега-9 алги

Ја збогатува и заштитува кожата од
влага, ја подобрува хидратацијата
и помага во производството на колаген
и еластин.

Image
Зелен чај EGCG

Има антиинфламаторни својства
кои можат да помогнат во смирување на кожата. 
Делува и на прочистување на кожата.

Image
Upcycled полифеноли од авокадо

Дејствуваат на повеќе нивоа за да го намали отокот за под очите и помагаат во неутрализирање на темните кругови.

Image
Skin-zen комплекс

Содржи пропандиол, навлажнувач
кој ја задржува водата и спречува
губење на хидратацијата и Пантенол. 

Image
Даб

Ја заштитува кожата од надворешните
агресори и оштетување на слободните радикали.

Image
Ензим од калинка

Ги ексфолира мртвите клетки од кожата,
го забрзува клеточното обновување и
промовира сјајна, мазна кожа.

Image
Хербален комплекс за осветлување

Мешавина од билки за истакнување на кожата,кои промовираат циркулација на крвта, подобрување на текстурата на кожата и сјај и осветлување на кожата околу очите.

Shape
Image
NEW
Image Image Image Image
Go Glow Hydro Boost Серум

Раскошна формула која обезбедува клинички
докажана инстант, длабока и долготрајна
хидратација. Помага за измазнување на нерамна 
текстура на кожата и ги крие несовршеностите за природен
изглед, како без шминка. Нуди сјајна завршница на кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Level Up Путер средство за чистење

Богато путер-средство за чистење што длабоко
ја чисти, хидрира кожата и веднаш ги топи
нечистотиите и шминката.Се трансформира од
путер за чистење до млеко за чистење
кога се меша со вода.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Smooth Cheeks Liquid Тоник-крем

Ултрахидратантен спреј со млечна
текстура. Ја надополнува сувата кожа,
ја измазнува и смирува кожата додека
подобрување на шминката и природниот сјај.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Mission Impurities Маска што затоплува

Прочистувачка маска која ги отпушува порите,
ја намалува мрсната кожа и ја чисти кожата од
честички на загадувањето. Текстура слична на мед
што се загрева кога се масира во кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Woke Up Like This Skin Корективна подлога

Хибридна подлога со златен сјај што
ги замаглува несовршеностите, ги израмнува
нерамномерните тонови на кожата и ја измазнува
текстурата на кожата обезбедувајќи моментален
и целодневен сјај на кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Oh That’s Bright Стик за областа околу очите

Кремаст стик за очи што ја освежува и
осветлува кожата со текот на времето и ги
намалува темните кругови. Ја хидрира областа
околу очите и го одложува појавувањето на брчките.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Water Burst Dewy Гел-крем

Гел што ја гаси „жедта на кожата“ 
и делува веднаш при нанесувањето, 
ја задржува влагата до 24 часа и
обезбедува ефект на внатрешен сјај
со додатоци кои ја мазнат и 
подготвуваат кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Revive Me Daily Ноќна маска

Сензорна маска за спиење која благо ексфолира,
ја измазнува нерамна кожа и обезбедува сјајна кожа,
преку ноќ. Со воздушна текстура, го обвива лицето
помага да се навлажни кожата и да стои цела ноќ
без да ја размачкате перницата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
8-часовен Ноќен крем за околу очи

Лесен крем за околу очи со 5 ротирачки аплиактори,
кој веднаш ги отпушта очите, осветлува и ги намалува
темните кругови и знаците на умор под очите. 
Обезбедува инстантно освежен и усовршен предел околу очите.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Super Recover Whipped Дневен крем

Лесен дневен крем со пенлива, кремаста
текстура која се топи на вашата кожа и
моментално ја заматува и ги покрива црвените
тонови.Оптимизираната формула смирува и
ја опушта кожата додека ја навлажнува 24 часа.

Купи сега
Image
NEW
Image Image Image Image
Go Glow Hydro Boost Серум

Раскошна формула која обезбедува клинички
докажана инстант, длабока и долготрајна
хидратација. Помага за измазнување на нерамна 
текстура на кожата и ги крие несовршеностите за природен
изглед, како без шминка. Нуди сјајна завршница на кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Level Up Путер средство за чистење

Богато путер-средство за чистење што длабоко
ја чисти, хидрира кожата и веднаш ги топи
нечистотиите и шминката.Се трансформира од
путер за чистење до млеко за чистење
кога се меша со вода.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Smooth Cheeks Liquid Тоник-крем

Ултрахидратантен спреј со млечна
текстура. Ја надополнува сувата кожа,
ја измазнува и смирува кожата додека
подобрување на шминката и природниот сјај.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Mission Impurities Маска што затоплува

Прочистувачка маска која ги отпушува порите,
ја намалува мрсната кожа и ја чисти кожата од
честички на загадувањето. Текстура слична на мед
што се загрева кога се масира во кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Woke Up Like This Skin Корективна подлога

Хибридна подлога со златен сјај што
ги замаглува несовршеностите, ги израмнува
нерамномерните тонови на кожата и ја измазнува
текстурата на кожата обезбедувајќи моментален
и целодневен сјај на кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Oh That’s Bright Стик за областа околу очите

Кремаст стик за очи што ја освежува и
осветлува кожата со текот на времето и ги
намалува темните кругови. Ја хидрира областа
околу очите и го одложува појавувањето на брчките.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Water Burst Dewy Гел-крем

Гел што ја гаси „жедта на кожата“ 
и делува веднаш при нанесувањето, 
ја задржува влагата до 24 часа и
обезбедува ефект на внатрешен сјај
со додатоци кои ја мазнат и 
подготвуваат кожата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Revive Me Daily Ноќна маска

Сензорна маска за спиење која благо ексфолира,
ја измазнува нерамна кожа и обезбедува сјајна кожа,
преку ноќ. Со воздушна текстура, го обвива лицето
помага да се навлажни кожата и да стои цела ноќ
без да ја размачкате перницата.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
8-часовен Ноќен крем за околу очи

Лесен крем за околу очи со 5 ротирачки аплиактори,
кој веднаш ги отпушта очите, осветлува и ги намалува
темните кругови и знаците на умор под очите. 
Обезбедува инстантно освежен и усовршен предел околу очите.

Купи сега
Image
Image Image Image Image
Super Recover Whipped Дневен крем

Лесен дневен крем со пенлива, кремаста
текстура која се топи на вашата кожа и
моментално ја заматува и ги покрива црвените
тонови.Оптимизираната формула смирува и
ја опушта кожата додека ја навлажнува 24 часа.

Купи сега
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Shape

ХИДРАТАЦИЈА 24/7

Waunt производите содржат
технологија
за хидратација однадвор и
одвнатре која
обезбедува
бавно ослободување, за клинички

докажана хидратација 24 часа!
Image
Shape
Image
Icon

WOW ЕФЕКТИ

Со гранули, светки и
трансформирачка текстура
со кои
ќе ја унапредиш твојата рутина. Waunt
ја прави негата на кожата
забавно
искуство!
Image
Icon

ЗА
СЕКОЈА КОЖА

Унисекс, дизајнирани за
секој тен и
секој тип на кожа,
вкучувајќи ја и чувствителната!
Image
Image Image Icon
Image

Зелено пакување

Сите тегли и шишиња содржат
рециклирана пластика.
Image Image

ЛЕСНА ФОРМУЛА

Нашите формулации се направени со користење на
одговорно набавени состојки без
компромитирање на искуството или квалитетот.
Image
Shape Shape Shape Shape Shape

Најди ги твоите производи

Направи го квизот

Icon Icon Icon
O1
При негата на кожата
збудалуваш по...
  • Чистење, никогаш не смеам да го пропуштам!
  • Сјаен ефект- сакам природен сјај!
  • Одржување на беспрекорен мат изглед!
Icon Icon
O2
Твојата најголема грешка
при негата на кожата е..
  • Носењето премногу шминка
  • Минување многу време пред екранот на мобилниот телефон.
  • Изложување на кожата на премногу сонце.
Icon Icon
O3
Во твоето секојдневие
секогаш е вклучено..
  • Шоља кафе- без него не можам!:)
  • „Ловење“ забавни моменти со вашиот фото-апарат.
  • Време само за себе - секогаш во денот имам време за себе!
Податоците се процесираат..
Take the quiz again
Icon
Icon
Shape
Ready
get glow
Icon
Ready
get glow
1

Revive Me Daily Ноќна маска

Image
2

8-часовен Ноќен крем за околу очи

Image
3

Water Burst Dewy Гел-крем

Image
4

Woke Up Like This Skin Корективна подлога

Image

Блескајте со овој Сет за инстантно зајакнување на сјајот што и дава на кожата беспрекорен изглед, без шминка.

Чекори за користење:

1. Нанесете мала количина од маската за спиење на чиста кожа во вечерните часови, пред спиење. Ставете го ролерот за лице во фрижидер

2. Нанесете ја кремата околу очите и масирајте го пределот под очите и над лакот под веѓите со апликаторот.  (Избегнувајте го горниот капак и трепките)

3. Нежно нанесете го Dewy гел кремот на кожата

4. Нанесете мала количина од маската за спиење на чиста кожа во вечерните часови, пред спиење. Ставете го ролерот за лице во фрижидер

Shape
Soft blur
rescue
Icon
Soft blur
rescue
1

Smooth Cheeks Liquid Тоник-крем

Image
2

Oh That’s Bright Стик за областа околу очите

Image
3

Super Recover Whipped Дневен крем

Image

Уживајте во инстант, мат изглед без шминка
со нашиот комплет за обновување кој го измазнува,
изедначува тонот на кожата и ја намалува појавата на црвенило.

Чекори за користење:

1. Веднаш по чистењето наутро, испрскајте го вашето лице со тонер-крем и оставете да се впие.

2. Нанесете го стикот за очи под окото и нежно масирајте го пределот околу очите. (Избегнувајте директен контакт со очи)

3. Нежно тапкајте го  Whipped дневен крем во кожата, избегнувајќи го пределот околу очите.

Shape
Skin
reboot
Icon
Skin
reboot
1

Level Up Путер средство за чистење

Image
2

Mission Impurities Маска што затоплува

Image
3

Smooth Cheeks Liquid Тоник-крем

Image

Унапредете ја вашата игра за чистење со трио за прочистување
дизајнирано да и даде на вашата кожа целосно рестартирање со топење
шминка и нечистотии, матирачки завршеток и моментално смирување
на кожата.

Чекори за користење:

1. На сува кожа масирајте го Путер Средството за чистење на лицето, усните и очите. Додадете вода, а потоа исплакнете.

2. Нанесете мала количина од маската на лицето и вратот. Опуштете се 10-20 минути, а потоа исплакнете.

3. Испрскајте го лицето со Тонер-кремот и оставете да се впие.

Shape
Image

Неделен Insta
предизвик

Icon #waunt
Image
Shape Shape

ПОКАЖИ НИ ГО ТВОЈОТ
“Се разбудив изгледајќи вака!“ изглед

Сакаш да бидеш дел од нашата веб страна?
Само сподели ја вашата слика овде или на Instaram со #waunt @oriflamemk

Прикажи ги сите

Shape Shape
Shape

Сподели на:

Image